Ford Focus incelemesi

SUV’nin yükselişi hakkında çok şey duyuyorsunuz ve bunun iyi bir nedeni var. Bu şık modeller artık İngiltere’de satılan tüm otomobillerin üçte birinden fazlasını oluştururken, on yıl önce bu rakam sadece% 7 idi. Bununla birlikte, geleneksel aile hatchback’indeki düşüş büyük ölçüde tartışılmıştı.

Ford Focus ve bunun gibi arabalar, satış çizelgelerinin üst ucunda hâlâ hakim durumda ve Focus’un başarısı, sürüş ve taşıma konusundaki büyük itibarı ile çok ilgili. Dahası, bu son sürüm için Ford, önceki Odakların topu düşürdüğü alanları geliştirmek için çalıştı; iç kalite, arka ayak boşluğu, bagaj alanı ve araç üstü teknolojisi.

Performans ve sürüş

Motor, 0-60mph ve şanzıman

Hala 84bhp üreten ve Ecoboost 85 ile yakalanan giriş seviyesi 1.0 litrelik benzinli motoru denemeye devam ediyoruz. Aynı motorun 99bhp (Ecoboost 100) versiyonunun oldukça yavaş olması cesaret verici bir işaret değil, ancak .

Çok daha iyi, önerdiğimiz 123bhp 1.0 litrelik (Ecoboost 125). Tamam, adrenal bezlerinizi kızdırmak için yeterince frisky değil, ancak devirlerin 2000 rpm’nin çok altına düşmesine izin vermediğiniz sürece, ayağınızı her indirdiğinizde yeterince hevesle yanıt verir. Düzenli olarak çok sayıda insan taşıyorsanız veya sadece daha fazla cazibe istiyorsanız, yumruklu 1.5 benzinler de dikkate değer.

Taşıma

Hangi süspansiyon kurulumuna sahip olursanız olun, herhangi bir Odak seçin ve ustalıkla idare eden bir araba garanti edilir. Tek soru ne kadar ustaca.

Daha basit arka süspansiyon tasarımına sahip olanlar bile zorlu kamberler, konturlar ve tepelerle dolu yollar boyunca balistik denge ile akar. Kasabada hafif ama burnunuzu doğru bir şekilde yönlendirebileceğiniz kadar hassas ve etli olan mükemmel direksiyon ekleyin ve keskin sürücülerin bu sınıftaki diğer her şeyin üzerinde bir Odak seçmesi gerektiğinden şüphe yoktur.

2.0 litrelik dizel modeller, daha karmaşık arka süspansiyon tasarımlarına sahip, orta köşe darbelerine göre daha fazla denge sağlıyor. Bunlardan, daha sert ST-Line modelleri köşelerde en az yağsız vücut sergiliyor ve hepsinin en çevik olduğunu hissediyor; jacked-up Aktif modeller en çok vücut yağmuru sergiler, ancak yine de sınıfın standartlarına göre sürmek için düzenlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir