2.el Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde araç alım-satımı çok yapılmaktadır. Aracı sıfır alırken içimizde bir şüphe yoktur ve araç bir kaç kontrolden geçtikten sonra aracı gönül rahatlığıyla satın alıp kullanmaya başlayabiliriz. İkinci el bir otomobil alırken çok dikkat etmemiz gerekir aksi takdirde belli bir zaman sonra aracın arızaları yüzünden sanayidekileri işimizden daha çok görmeye başlarız. İkinci el araç alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır

Aracın Kilometresine Dikkat

Alacağınız ikinci el aracın ilk olarak kilometresine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aracın kilometresi çok fazla ise o araç size ilerleyen zamanlarda birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalmanıza neden olacak ve sizi olur olmaz yerlerde mağdur durumda bırakacaktır, bunun gibi birçok sorunla karşılaşmak istemiyorsanız alacağınız ikinci el aracın kilometresine önem vermeniz gerekmektedir.

Araç Hasar Kaydına Dikkat

Alacağınız ikinci el aracın bir diğer önemli hususu ise aracın hasar kaydı olup olmadığına dikkat etmemiz gerekmektedir. Ülkemizde alınan ikinci el araç alan kişiler aracı aldıktan sonra hasar kaydı olduğunu öğrenmektedirler buda ilerde aracı satarken fiyatta düşüşe neden olmaktadır, bu nedenden dolayı ikinci el araç alımında hasar kaydına önem vermemiz gerekmektedir.

Araç Muayenelerine Dikkat

İkinci el araç alırken aracın muayenelerinin zamanında yapılıp yapılmadığına dikkat etmemiz önemli bir husustur.

Satın Alacağınız Araç Markasının Piyasa Değeri

Satın alacağınız aracın piyasa değerini iyi bir şekilde bilmeniz gerekir veya bilirkişilere danışmanız çok büyük bir önem arz etmektedir aksi takdirde alacağınız aracın piyasa değerinden daha yüksek bir fiyata alıp mağdur duruma düşebilirsiniz.

Test Sürüşü

Alacağınız aracı muhakkak kendi gözünüzle görün ve aracı satın almadan önce test sürüşü yapıp, aracın yol tutuşu ve kullanım kolaylığı gibi bilgileri kendi tecrübenizle edinin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir